Minden hónap első csütörtökén a Lawrence & Bennetnél a modern cégvezetés kihívásai kerülnek a középpontba. A Nyílt Akadémiai Esteken hónapról hónapra egy-egy sikeres és elismert menedzser tart előadást egy számára fontos, cégvezetéssel kapcsolatos témáról. Az elhangzó történetek és tanácsok inspirációt nyújtanak és új perspektívákat nyitnak meg a résztvevők számára. Szeptemberben a rendezvénysorozat vendége a Rákosy Glass vezetője és tulajdonosa, Rákosy Eszter lesz.
Rákosy Eszter és a delegálás művészete
A Nyílt Akadémiai Estéken a meghívott előadók nemcsak elméleti tudást osztanak meg, hanem valós esettanulmányokat és bevált módszereket is bemutatnak. Legyen szó csapatmenedzsmentről, válságkezelésről vagy innovációról, előadásaik segítenek eligazodni a cégvezetés útvesztőiben és felkészülni a jövő kihívásaira.
A Rákosy Glass immár több mint négy évtizede működik, a családi vállalkozást a harmadik generáció vezeti, jelenleg 130 alkalmazottja van. 1990 óta folyamatosan és nagy erőkkel fejleszt, hiszen az üvegszakmában mindig az élvonalban volt, és ott is szeretne maradni.
A Rákosy Glass olyan utat járt be, ami sok kihívást, de sok örömet is tartogatott. Rengeteg projektünkben művészi színvonalon használjuk az építészeti üveget, különös műgondot igénylő megrendeléseket teljesítünk. Nem meglepő tehát, hogy amikor Eszter az előadásához témát választott, a nyitottság mint kulcsfogalom eleve adott volt. A nyitottság ugyanis az egyik legfontosabb vezetői eszköz, a delegálás alappillére.
Miért fontos a delegálás, és miért van az, hogy sokan mégsem merik használni? A delegálás nem egy egyszerű vezetői utasítás, a dolgozó ugyanis a projekttel együtt megkapja a megbízással járó felelősséget, emberi és tárgyi erőforrásokat, jogköröket és a döntési szabadságot. Ahhoz, hogy egy vezető delegáljon, bizalomra van szükség, és el kell tudnia távolodnia azoktól az igen gyakori félelmektől, amelyek szerint az alkalmazott nem képes önállóan ellátni a feladatot, nem tudja minőségben elvégezni, vagy csupán időpocsékolás, mert rengeteg kérdést és utómunkát generál.
De hogyan is kell jól delegálni?
Mert nem mindegy, hogy jól vagy rosszul csináljunk. Mindig két lehetőség közül választunk: vagy mi magunk végezzük el a feladatot, vagy valaki mást bízunk meg vele. Felelős vezetőként az ember hajlamos túlzásokba és olyan tipikus hibákba esni, amelyekkel épp az ellenkezőjét éri el, mint amit szeretett volna.
A delegálás magától értetődőnek tűnik bizonyos szint felett, mégis sok helyen okoz problémát. Ha megvizsgáljuk, a jó delegálás sokkal többről szól, mint parancsok osztogatásáról, mivel magában foglalja a motivációt is, és korántsem egyirányú folyamat. A vezetői utasítások szolgai végrehajtása nem visz túl messzire egy szervezetet. A megoldás az egyéni felelősségek felismerése és hangsúlyozása, illetve az önálló munkavégzés erősítése.
Egy elegáns vacsora, egy érdekes előadás és kapcsolatépítés
Csatlakozzon hozzánk egy exkluzív vacsorára a Lawrence & Bennet Zrt. Nyílt Akadémiai Estjén! Fejlessze vezetői tudását Rákosy Eszter előadásán, és építsen kapcsolatot Önhöz hasonló cégvezetőkkel!
Időpont: 2024.09.05, 18:00
Helyszín: Holiday Inn**** Budaörs
Részvételi díj: 18.000 Ft/ fő