Technológia | Products

Hőszigetelt üveg

Mindent a hőszigetelt üvegről: előnyök és hátrányok

A kényelem elsődleges szempont, amikor lakást, otthont választunk magunknak. Az ablakok, illetve általában az üvegfelületek nagy szerepet játszanak abban, hogy mennyire komfortosan érezzük magunkat egy lakásban, a maximális komfortról pedig tudjuk, hogy az életminőséget is nagyban meghatározza. A megfelelő ablakok kiválasztása egyúttal az otthonok biztonságát is növeli. Az elmúlt évtizedekben a lakóépületek üvegablakai – különösen a hőszigetelt üvegek – kecsegtető alternatívát jelentettek a hagyományos ablakokkal szemben.  

Melyek a hőszigetelt üveg beépítésének előnyei, illetve milyen hátrányai vannak? Ezeket a szempontokat vesszük sorra.

A hőszigetelt üveg beépítésének előnyei

Képzeljen el egy olyan otthont, ahol pénzt takaríthat meg az energiaszámlákon, ahol szabályozott beltéri klímája van, és alig hallja a kinti zajos világot. Úgy hangzik, mint egy álom? A hőszigetelt üveg ezeket az előnyöket tudja biztosítani Önnek.

1. Energiahatékonyság és az ezzel járó költségmegtakarítás

A többrétegű üvegszerkezet segít megtartani a hőt, megakadályozza a hőveszteséget. Ez egyet jelent a fűtéshez (illetve nyáron a hűtéshez) felhasznált energia csökkenésével és a alacsonyabb végösszegű számlákkal. A hőszigetelt üveg alapvetően a hőszigetelés elvén működik. Alapesetben a két üvegtábla közé egy levegő- vagy gázréteg kerül, ami csökkenti a hőátadás sebességét. Ez azt jelenti, hogy a hidegebb hónapokban a fűtési rendszerből származó meleg kisebb valószínűséggel jut ki a szabadba. Hasonlóképpen, nyáron a kültéri hő nehezebben hatol be otthona belsejébe.

Bár a hőszigetelt üveg beépítésének kezdeti költségei magasabbak, a hosszú távú megtakarítások jelentősek lehetnek. Különböző tanulmányok szerint azok a lakások, amelyek hőszigetelt üvegablakokra váltanak, évente 10-15% közötti megtakarítást érhetnek el az energiaszámláikon. Egy évtized alatt ez már jelentős összegre rúghat.

A nyári felmelegedés ellen használhat fényvisszaverő bevonatot is, hogy tovább korlátozza a hőátadást. 

Hőszigetelő üvegek esetében nem kötelező az üvegek edzése vagy laminálása, de nagyméretű üvegtábláknál ajánlott. 

2. A fűtő és hűtő berendezések csökkentett használata

Mivel a hőszigetelt üveg stabilizálja a beltéri hőmérsékletet, a fűtési és hűtési rendszereknek nem kell olyan keményen dolgozniuk. Ez nemcsak energiát takarít meg, hanem csökkenti a karbantartási költségeket és meghosszabbítja e rendszerek élettartamát is.

3. Sokoldalúság

A gyakran energiahatékonysága miatt dicsért hőszigetelt üveg figyelemre méltó sokoldalúságot kínál, amely túlmutat a hőmérsékletszabályozáson. Ez az alkalmazkodó anyag zökkenőmentesen illeszkedik az ablaktípusok széles skálájába, a klasszikus nyílászáróktól a kortárs stílusokig. Testreszabhatósága azt jelenti, hogy a felhasználók választhatnak speciális gázkitöltést, akár színezett vagy alacsony emissziós képességű bevonatokat is a termikus tulajdonságok javításához vagy a napfény szabályozásához. 

Ma már az sem probléma, ha nagyméretű hőszigetelő üveget szeretnénk beépíteni. A Rákosy Glassnál igen széles méretválasztékban gyártjuk a hőszigetelt üvegeket, a magasság 3,1 m lehet, és ehhez akár 5-5,5 m szélességű üvegtábla is gyártható. Ráadásul ezen üvegszerkezetek nemcsak sík, de hajlított üvegből is összeállíthatók.

4. Csökkenti a zajszennyezést

Akár dupla, akár háromrétegű üvegszerkezetet választ, ez nagyban segít a külső zajok csökkentésében. Városi környezetben a zajcsökkentés kulcsfontosságú megoldása lehet.

A hőszigetelt üveg hátrányai

A remek előnyöket sorolva természetesen felmerül az emberben a kérdés: milyen hátrányai vannak a hőszigetelt üvegnek?

1. Súly

Egy többrétegű üvegszerkezet természetesen nehezebb, mint egyetlen üvegtábla. A súly akkor válik problémává, amikor nagyméretű üvegszerkezetekről van szó, a nagy méretek ugyanis speciális megoldásokat igényelnek. Számos egyedi emelőszerkezet alkalmazása mellett nagy teherbírású autódaruk használata is indokolt lehet.

Erősebb tokot is igényelhet, ami potenciálisan magasabb költségekhez vagy nehézségekhez vezethet a beépítés során, különösen olyan régebbi házakban, amelyeket nem ilyen súlyra terveztek.

2. Javítás károk esetén

Ha a hőszigetelt, dupla vagy még több rétegű üvegezésű ablak valamilyen módon megsérül, meg kell javítani. Előfordulhat olyan eset, amikor a teljes szerkezetet cserélni kell.

Hőszigetelt üveg a Rákosy Glasstól

Hőszigetelt üveget szeretne beépíteni? Szakértőkből álló csapatunk segít kiválasztani azt az üvegszerkezetet, ami tökéletesen megfelel az Ön igényeinek. A tervezéstől a gyártáson át a beépítésig végig tudjuk kísérni a projektet. Vegye fel velünk a kapcsolatot!

hőszigetelt üveg

RákosyGlass