Referencia

3 lenyűgöző építészeti projektünk, ahol festett üveget használtunk

Amikor festett üvegről beszélünk, sokaknak a színes templomablakok jutnak eszébe. Holott az építészetben ma már rengeteg üveget használunk, és természetesen ezek között a festett üvegnek is megvan a maga helye. 

A fény az építész barátja és anyaga. Festett üveggel kombinálva drámai és gyönyörű hatásokat hozhatunk létre. Bemutatjuk 3 olyan projektünket, ahol festett üveggel értünk el különleges hatást!

Festett üveg a Rákosy Glasstól

A Rákosy Glassnál a festett üveg terén sem ismerünk lehetetlent! Lehetőség van akár négy különböző színű festékréteg együttes alkalmazására is, mellyel színes és látványos mintákat tudunk kialakítani. A festett üvegek színe a RAL színskála alapján választható. Mivel a festékréteg edzőkemencénk segítségével beégetésre kerül, ezért a végleges felület tartós és ellenálló. A szitázás technológiája segíti a festett minták egyenletes és többször ismételhető elkészítését.

1. Üvegszerkezetek az M3 metró Arany János utcai megállójánál

Az Arany János utcai megálló felszíni épületének függönyfal szerkezetéhez az összes üvegszerkezetet, illetve a beltér teljes felületen festett üvegeit is a Rákosy Glass gyártotta. A színes és mintás üvegeknek köszönhetően a felszíni épület élénk színével hívja fel magára a figyelmet: friss és azonnal beazonosíthatóvá teszi az épületet a város forgatagában.

A nagyméretű függönyfal hőszigetelő üvegszerkezetei – melyek edzett, laminált, biztonsági üvegréteget is tartalmaznak – strukturálisan kapcsolódnak egymáshoz. Bár maga az üvegszerkezet komplex, az izgalmas színválasztás könnyed hatást kölcsönöz az egyébként viszonylag tömör, hangsúlyos szerkezeti elemekben gazdag épületnek. Az üvegtáblák nagy része hasonló, 982×2465 mm-es méretben készült.

A függönyfal üvegeinek kék színe festéssel, különleges grafikai mintája pedig kerámianyomtatással került a nagyméretű üvegtáblákra. A kék, illetve a teljesen átlátszó, alacsony vastartalmú üvegek felületén végigfutó, helyenként széthulló minta izgalmas részleteket rejt, a fekete négyzetek időnként térbe fordulva különleges, háromdimenziós játékot csempésznek az üveg sík felületére.

2. Üvegek a 4-es Metró vonalán: Kálvin tér

Hajlított edzett üveg metróállomás termében

A Kálvin téri metrómegálló esetében a föld alatt és a föld felett is beépítésre kerültek Rákosy Glass üvegek. A két metróvonal összekötő folyosójának jellegzetes hajlított üvegburkolata készült a Rákosy Glass üzemében.

A sárga és narancssárga hajlított üvegtáblák dinamizmust visznek az aluljáró terébe. Amikor a sárga színre gondolunk, nagy valószínűséggel mindegyikünk első gondolata a napfény.  A sárga a napsütés, a boldogság, az optimizmus színe, ami képes fényt vinni még a föld alatti, forgalmas folyosók terébe is. A sárga és narancssárga monokróm festett üvegtáblák mellett

a mozgólépcsők melletti, és a peron szinten található szarvasos mintás sárga elemeket is mi készítettük.

3. Lánchíd 19 Design Hotel, kinetikus üveghomlokzat

A budapesti Lánchíd 19 Design Hotel 200 négyzetméteres üveghomlokzatát az S39 tervezte, és a Rákosy Glass gyártotta le hozzá az üvegtáblákat. A homlokzatképzés egy különleges ötletet valósít meg: maga a homlokzat különálló lamellákból áll, amelyek nem statikus darabok. Nappal a szél irányának és erejének megfelelően finoman mozognak, éjszaka pedig egy LED-es világítóberendezés segítségével egy hatalmas, a felületet átszelő képet tárnak elénk.

A LED-fények játéka és magának a homlokzatnak a hullámzó viselkedése is a Duna hullámaira reagál. Ez a kinetikus homlokzat nem csak árnyékol, és megóvja a vendégeket a túl sok fénytől, hanem vizuális örömet is nyújt a bent vagy kint tartózkodónak.

A festett üveget számos területen használhatjuk fel a külső és a belső térben egyaránt. Ha további információt szeretne, esetleg árajánlatot, keressen minket!

hőszigetelt üveg

RákosyGlass