Díjak, elismerések

MIÉRT FONTOS SZÁMUNKRA A MÉD?

A Rákosy Glassnál a kezdetektől hiszünk abban, hogy vállalkozásunk sikeressége egyrészt abban mérhető, mennyire profitábilis, másrészt, hogy milyen pozitív társadalmi hatásai vannak, vagyis mit tudunk tenni azért, hogy a vizuális környezetünk minősége emelkedjen. Ezért tartjuk kiemelten fontosnak azt, hogy saját projektjeinken túl támogassuk azokat a kiemelkedő teljesítményeket, amelyek hozzájárulnak épített környezetünk jobbá tételéhez.

2023-ban örömmel csatlakoztunk az Építészfórum nagyszerű kezdeményezése, a Média Építészeti Díj (MÉD) támogatói köréhez.

A Média Építészeti Díját az Építészfórum két alapító főszerkesztője Pásztor Erika Katalina és Vargha Mihály hozták létre azzal a céllal, hogy a magyar építészet legjavával ismertessék meg az építészet iránt érdeklődők egyre tágabb körét. 

A MÉD célja, hogy a nemzetközi és hazai szakmai közéletben megerősítse a legkiválóbb alkotások jelenlétét, és a média jeles képviselőinek segítségével megismertesse az érdeklődő nagyközönséget a legizgalmasabb magyar épületekkel és tervekkel. A kétfordulós versenyen egy szakmai és egy médiazsűri is értékeli a befutott alkotásokat, ráadásul a közönség is szavazhat épület, terv, és épített környezet kategóriában.

A TÁRSADALMI SZEREPVÁLLALÁSRÓL

Ma már nem lehetőségként, hanem alapvető kötelességként tekintünk a társadalmi szerepvállalásra, különösen a nagyobb vállalatok esetében. Ami gondot szokott okozni, az célok meghatározása, ugyanis mindenki más szerepvállalás iránt érez elköteleződést, és ezt a vállalatnak össze kell hangolni. A Rákosy Glassnál a célkitűzés soha nem jelentett kihívást, mivel mi eltökélten azokat a lehetőségeket keressük, amelyeken keresztül a minőségi épített környezet létrehozását, az építészeti értékek megóvását ösztönözhetjük.

Ugyanígy, szeretnénk ösztönözni azt a folyamatot, hogy párbeszéd alakuljon ki az építész szakma és egyéb rokon szakmák, illetve az épületek felhasználói között is. Ezért is szimpatikus számunkra a MÉD, mert minden évben az újságírókból álló zsűri mellett a közönség is szavaz. 

A verseny ráadásul úgy zajlik, hogy a döntős építészek közönség előtt, háromperces prezentációban összefoglalják mindazt, amit az általuk tervezett vagy felújított épületről tudni kell.

MIT TEHETÜNK MÉG AZÉRT, HOGY A VIZUÁLIS KÖRNYEZETÜNK MINŐSÉGE EMELKEDJEN?

Számunkra nem is kérdés, hogy az ember társadalmi szerepet vállal, és gondolkodik azon, hogy mi lesz az ő tevékenységének a hatása. Csak nyitott szemmel kell járni, és észrevenni a lehetőségeket, támogatni azt, ami valóban értékes. Jelen esetben a kiváló építészeti teljesítményeket, 

Reméljük, a jó példa ragadós lesz, és elérhetjük, hogy a partnereink is síkra szálljanak olyan célok érdekében, amelyek számunkra fontosak.

RákosyGlass