Termékek

Mi köze az üvegfalnak az egészséges életmódhoz?

Bárhová nézünk manapság, mindenhol az egészséges életmódot népszerűsítő trendekbe botlunk, legyen szó étkezésről, testmozgásról vagy az otthonunkról. Valóban, mindannyian azon gondolkodunk, hogyan tehetnénk magunkat és környezetünket egészségesebbé. A világjárvány óta több időt töltünk otthon, így felértékelődött minden olyan szempont, ami az otthonunkat egészségesebb élet- és munkaterületté teszi: a természetes fény, a zöld életmód, az energiatakarékos megoldások. Ezzel összefüggésben az üvegfalak is új megvilágításba kerültek.

Az üvegfal is része lehet az egészséges életmódnak

Elsőre talán meglepőnek tűnik, pedig az összefüggés egyértelmű: a természetes fényről tanulmányok sora bizonyítja, hogy sokféleképpen hozzájárul az egészségünk megőrzéséhez. Egy kutatás szerint napi 30 perc napfény csökkenti a stresszt és a szorongást. Elősegíti a jó közérzetet, ami javítja a figyelmet és a koncentrációkészséget.

Az üvegfalak, a nagy üvegfelületek gondoskodnak arról, hogy minél több természetes fény jusson be az otthonunkba, a beltérben használt üvegfalak és üveg térelválasztók pedig a belső terek megvilágítását is megoldják. Ezzel elősegítik a család egészséges életét és munkáját mind fizikai, mind mentális téren. Az üvegfal azonban további előnyöket is kínál.

Milyen előnyei vannak az üvegfalnak?

Magától értetődik, hogy az üvegfal legfőbb előnye a természetes fény mennyiségének növelése és a nyitottság érzése. A tágasság, a több fény, a modern hangulat és a remek kilátás valóban kellemesebbé teheti otthonát, ahol élni, főzni, pihenni és dolgozni lehet. A világos otthonok és irodák nem véletlenül népszerűek. A természetes fény befolyásolja a hangulatunkat, ugyanakkor elősegíti a jó alvást is.

Ha több természetes fény jut be a lakásba, akkor kevesebb mesterséges fényt kell használni, vagyis energiahatékonyabb az otthonunk. Ha kevesebb áramot fogyasztunk, az jót tesz a környezetnek és a pénztárcánknak is.

Milyen hátrányai vannak az üvegfalnak?

A nagy üvegfelületek, különösen az üvegfalak ellen legtöbbször két ellenérvet szoktak felhozni: télen túl hidegek az üvegfelületek („sugározzák a hideget”), nyáron pedig elviselhetetlenül felerősítik a napsugarak energiáját. Bár mindkét érv igaz, a folyamatosan fejlődő technológiáknak köszönhetően ma már mindkettő kiküszöbölhető a megfelelő üvegszerkezetek választásával.

Kezdjük a nyári felmelegedéssel. Ma már az üveghomlokzatok természetes kiegészítője az árnyékolástechnika, vagyis az üvegeket speciális napvédő bevonattal látják el, ami visszaveri a napsugarakat. Visszaveri és elnyeli a hőt, valamint a fényt is megszűri a káprázás csökkentése érdekében. A napvédő üveg használata csökkentheti a légkondicionálás és a redőnyök szükségességét. 

Télen sem kell attól tartanunk, hogy az üvegfal a komfortosság rovására fog menni. Sőt! A HELIO Heating fűtő üveg olyan üvegszerkezet, amit “radiátorként” használhatunk. Kiegészítő és önálló fűtési megoldás is lehet. Tiszta, egészséges, az infrafűtéshez hasonló hőleadással. Nagy előnye, hogy 3-4 °C-kal csökkenthető az épület belső tereinek léghőmérséklete, mivel a 18-19°C ugyanolyan hőérzetet biztosít, mint hagyományos fűtéseknél a 22-24°C. Ha üvegfalként építjük be, maga az üveg is kellemesen meleg lesz, teljesen elfeledteti velünk, hogy az üveget hagyományosan hideg felületnek gondoljuk. Hőtükör bevonattal megoldható, hogy a fűtő üveg fűtési teljesítménye kizárólag a beltérben hasznosuljon, ne fűtsük vele az utcát is.

Üvegfal beépítésén gondolkodik? Keressen minket, csapatunk a segítségére lesz, hogy a megfelelő üveget válassza!>>

üvegfal

RákosyGlass