Termékek

7 ötlet, amivel a laminált üveg egyedivé tehető

A laminált üveg a dekorációs lehetőségek széles skáláját kínálja, így sokoldalú választás az építészet, a belsőépítészet és a művészeti alkalmazások számára. Laminálás során az üvegrétegek közé EVA (etil-vinil-acetát) fóliát helyezünk, mely magas hőmérséklet és nagy nyomás hatására elválaszthatatlan kapcsolatot képez az egyes rétegek között. Így hozzuk létre a ragasztott biztonsági üveget (VSG), amely törés esetén nem esik darabokra, mivel a fólia megtartja a darabokat.

Az üvegrétegek közé különböző anyagok ágyazhatók be, így rendkívül változatos hatások érhetők el. A végeredmény olyan biztonsági üvegszerkezet, amely nagy igénybevételnek is kitehető, kültérben és beltérben is használható. Íme néhány kulcsfontosságú dekorációs lehetőség!

Edzett laminált üveg falak

A laminált üveg dekorálási lehetőségei

Amikor a laminált üveg dekorálni szeretnénk, alapvetően két utat választhatunk. Egyrészt dekorálhatjuk magukat az üvegtáblákat, és különböző színű, textúrájú, vastagságú stb. üvegeket ragaszthatunk össze. Másrészt laminálás során betétek kerülhetnek az üveglapok közé. Természetesen a dekorálási lehetőségeket kombinálni is lehet. Lássunk néhány rendkívül dekoratív ötletet!

1. Textilbetét

Selyem, vászon és szintetikus anyagok egyaránt alkalmazhatók. Számtalan szín és minta közül választhatunk, az eredmény vonzó és egyedi, felhasználható bútorokhoz, zuhanykabinokhoz, korlátokhoz stb., de különlegessége miatt akár önálló dekoratív elem is lehet. Homokfúvással, festéssel, nyomtatással kombinálva tovább szélesíthető a dekorálási lehetőségek köre.

2. Fémbetét

Fémfóliákkal, hálókkal, fémfüsttel dekorált üvegek. A fémes felületek fényvisszaverő képessége miatt a tükörhöz hasonló, ám tompább, és így kifejezetten érdekes fényjátékot képesek létrehozni. Modern, ipari megjelenést nyújtanak.

3. Színes fólia

Az üvegrétegek közé helyezett EVA-fólia lehet színezett vagy festett, így színátmenetek és többrétegű színhatások érhetők el.

4. Digitális minták

Műtárgyak digitalizált képe, grafikák, digitális fényképek és rajzok lehetővé teszik a belső és külső falak, válaszfalak, térelválasztók és ablakok rendkívüli testreszabását. Logókkal és további márkaelemekkel cégre szabjuk az üvegelemeket.

5. Organikus anyagok

Szárított levelek, virágok, bambusz, természetes szálak a természeközeli esztétika jegyében. Melegséget sugároz, elősegíti a nyugodt, relaxáló atmoszférát.

6. Speciális bevonatok és fóliák

Ezekkel a különleges bevonatokkal színváltó fényvisszaverődések érhetők el, látványos hatásúak még a fényre vagy hőmérsékletre reagáló fotokróm és termokróm fóliák is.

7. Üveg- és fémdarabkák

A gyöngyházfényű vagy irizáló hatások kedvéért üvegdarabok, fémpelyhek vagy csillámok kerülnek az üvegrétegek közé.

A laminált üveg leggyakoribb alkalmazásai

Üvegkorlát. Modern megjelenést kölcsönöz az ingatlannak, miközben a magas biztonsági szabványokat is betartja. Tökéletesen kiegészíti az erkélyeket, teraszokat, lépcsőket és hidakat.

Üvegfödém, üvegpadló. Látványos, ugyanakkor rendkívül praktikus megoldás, amivel sokszorosára növelhető a belső terekbe áramló fény mennyisége. Ennél a megoldásnál a laminált üveg külső rétege csúszásgátló bevonatot kaphat, hogy tökéletes biztonságban lehessen használni.

Térelválasztó, zuhanypanel. Népszerű funkcionális elem, ami egyúttal dekoratív célokat is szolgál, hiszen a méret, forma, vastagság, átláthatóság, szín és minta szabadon választható, és valóban szabadon szárnyalhat a tervezői fantázia.

Építészeti elemek. Homlokzatok, kirakatok, jelzőtáblák és cégérek is készülhetnek laminált üvegből.

Zavarbaejtően sok lehetőség áll rendelkezésre? Több évtizedes tapasztalatunkkal és hozzáértő munkatársainkkal végig tudjuk vezetni Önt a különböző lehetőségek között, hogy tervezési szándékának, követelményeinek és elképzeléseinek megfelelő üvegtermékeket válasszon! Látogasson el bemutatótermünkbe inspirációért!>>

RákosyGlass